Żylaki

Żylaki odbytu, hemoroidy, guzki krwawicze odbytu

To dolegliwości towarzyszące częstym zaparciom podczas których mimowolnie “naprężamy się” wspomagając tym wypróżnienie przy pomocy obficie wypełnionego krwią splotu tętniczo-naczyniowego odbytu. Sprężyste napełnianie krwią żylaków odbytu staje się więc potrzebnym dodatkowym bodźcem wspomagającym wypróżnienia. Istotnym czynnikiem mającym wpływ na występowanie zaparć jest pokarm bez błonnika. Jest to bezpośrednia przyczyna hemoroidów ze względu na długotrwałe i silne parcie na stolec. Parcie takie jest powodem wypełnienia splotu naczyniowego odbytu krwią tętniczą pod zbyt dużym ciśnieniem.

Stan ten wywoływany jest zwykle w czasie częstych zaparć, gdy występuje “natężanie się” w trakcie oddawania odwodnionego stolca. W konsekwencji wysiłku nadmiernie wypełnione krwią naczynia krwionośne ulegają “wyrwaniu z podłoża” tkankowego, które dotąd je stabilnie utrzymywało. Nadmierne wysunięcie się ich z podłoża może skutkować w tworzenie się krwawiących guzów. Określa się to mianem wypadania żylaków odbytu, które następnie schodzą ku dołowi, w strefę bardzo wrażliwego kanału odbytu. Wytworzone guzy krwawnicze pociągają za sobą ku dołowi również błonę śluzową, która pozostając na zewnątrz jelita jest stale podrażniana i reaguje na to śluzową wydzieliną.

Stosuj ziołowe mieszanki:
– kora kruszyny
– kwiat tarniny
– liść melisy
– liść mięty pieprzowej
– koszyczki rumianku
– ziele tasznika
– ziele krwawnika
– ziele rdestu ostrogorzkiego
– owoc kopru włoskiego
Pić 2 razy dziennie, przed posiłkiem, po szklance naparu sporządzonego z łyżki mieszanki.

Jest wiele czynników które wywołują nabrzmiewanie żył a w konsekwencji żylaki, często jednak nie możemy się przed nimi ustrzec dlatego ważne jest ograniczenie tych czynników i odpowiednie wzmacnianie organizmu od wewnątrz ale pamiętaj, że powinny być to tylko produkty pochodzenia naturalnego które znajdziesz w naszym sklepie:

www.sklepzdrowia.org

www.witaminy-mineraly.pl
www.koenzymq10.net
www.annaszubert.pl
www.sklepzdrowia.org

www.grzybica.org
www.luteina.org
www.nopal.pl

Leave a Reply