Oczyszczanie żywnością

Dzień najlepiej o poranku zacząć od szklanki letniej wody z sokiem z cytryny. Cytryna powoduje wyrównanie pH w organizmie a przede wszystkim w jamie ustnej która jest pierwszym etapem trawienia a na dodatek daje efekt orzeźwienia i powinno to z czasem ograniczyć sięganie po herbatę czy kawę.

Ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu bo regularne dostarczanie powoduje odblokowanie procesu zatrzymywania wody. 75% naszego organizmu składa się z wody dlatego tak ważne jest utrzymywanie jej na odpowiednim poziomie. Dodatkowo przy powolnym nawadnianiu pomaga usuwać zaległości w jelitach oraz toksyny. Propaguje się 1,5L wody dziennie tylko należy pamiętać że lepiej pić częściej po 2 łyki niż na raz całą szklankę. W tym drugim przypadku woda po prostu przez Ciebie „przeleci”.

Spożywaj od trzech do pięciu posiłków dziennie ale mogą to być tylko produkty dozwolone (lista znajduje się w zakładce produkty dozwolone >>TUTAJ<<). Nie należy dopuszczać do długotrwałego uczucia głodu gdyż wystawiasz swój organizm na ciężką walkę ze szkodliwymi kwasami trawiennymi a w konsekwencji impuls zmusi Cie do zjedzenia czegoś tłustego lub słodkiego. Najlepsze odstępy między posiłkami to 4 godziny i najpóźniej 3 godziny przed snem.

Przyjmuj codziennie przynajmniej dwa produkty pobudzające pracę wątroby bo to właśnie ona w największym stopniu odpowiada za neutralizację i usuwanie toksyn:

1. Tu  najlepszym sposobem jest zastosowanie suplementu >>LiverAid czytaj<< który wspomaga prawidłowe funkcje i regeneruje ją. Ma właściwości odtruwające i osłaniające.

2. Tu  jako drugi produkt mamy do wyboru wedle uznania:

– 2-3 jabłka

– Świeży ząbek czosnku lub lepiej >>Garlic Caps With Extra Parsley czytaj<<produkt CaliVita

– sok z marchwi lub lepiej >>Beta Carotene czytaj<< który wspomaga ochronę organizmu, który może być podczas oczyszczania osłabiony, przed infekcjami.

– dwie szklanki naparu z kopru włoskiego/fenkułu

Przyjmuj codziennie przynajmniej dwa produkty pobudzające pracę nerek:

– suszone owoce takie jak borówki, morele, porzeczki

– szklanka ciepłej wody z łyżeczką miodu

Przyjmuj preparat z alg, skutecznie przyśpieszają przemianę materii oraz biorą udział w oczyszczaniu. Firma CaliVita oferuje zamiast świeżych alg o które trudno i które nie przypadają do gustu, suplement diety na bazie Spiruliny (alga)

>>Spirulina Max czytaj<< lub >>Spirulina Chlorella<<

Dodatkowo zadbaj by w Twojej diecie pojawiły się takie składniki jak:

  • Przynajmniej jedna porcja Świerzych warzyw i owoców. Posiadają składniki aktywne które chronią przed rakiem, osłabieniem układu odpornościowego oraz pogorszeniem ogólnej kondycji wzorku i mózgu. Zawierają duża ilość witamin aminokwasów i minerałów. Są bogate w błonnik i potas. Mają min. kalorii. Staraj się ich nie przetwarzać bo tak tracą najwięcej na właściwościach.
  • Do posiłków dołączaj sałatki przygotowane chwilę wcześniej
  • Spożywaj oleiste ryby lub gdy nie przepadasz za nimi to polecamy Ci>>Omega 3 czytaj<< firmy CaliVita International, suplement ten zawiera silnie skoncentrowany wyciąg najważniejszych składników NNKT oleju z łososia wraz z witamina E.
  • Jeśli nie potrafisz się obejść bez dodatków do sałatek lub smażenia koniecznie stosuj oliwę z oliwek, olej sezamowy, słonecznikowy lub oleje z innych nasion.

DODATKOWE SUPLEMENTY :

  • >>ParaproteX czytaj<< kompleks ziół  o właściwościach przeciwzapalnych i odkażających.
  • >>AC Zymes czytaj<< dba o równowagę mikroflory jelit, wytwarza szkodliwe środowisko dla bakterii chorobotwórczych i gnilnych.
  • >>Nopalin czytaj<< chroni układ trawienny przed pasożytami, dostarcza błonnik, składniki mineralne i 17 rodzajów aminokwasów, oczyszcza organizm z toksyn

GOTOWANIE

Stosuj techniki gotowania przy minimalnym przetworzeniu. Wiadomo, że w przypadku surowych ryb wymagany jest cały proces gotowania ale w innych przypadkach lepiej lekko podgrzać na parze lekko podgotować a nawet  gwałtowne podsmażenie na bardzo gorącym oleju będzie lepsze od wolnego gotowania lub smażenia bo właśnie te zabiegi zabijają smak i wszelkie właściwości.

PORCJE

Niektórzy twierdzą że najlepszym sposobem podczas diety jest stosowanie naczyń i sztućców z zastawy dziecięcej bo jemy mniej i wolniej a jak wiadomo dopiero po 20 minutach od posiłku ośrodek głodu dostaje sygnał o sytości. Różnica w tym przypadku jest taka że to nie dieta a program. Posiłki to pełny talerz lub miska. Gdy między posiłkami (szczególnie na początku) czujesz głód nie powstrzymuj się tylko z listy produktów dozwolonych wybierz coś na co masz ochotę. Staraj się aby w ciągu dnia spożyć zarówno węglowodany , tłuszcze jak i białka w przeciwnym razie np. po wyłączeniu tłuszczy zrobisz się ospała/y a proces oczyszczania nie będzie prawidłowo funkcjonował.

Pamiętaj że program będzie skuteczny tylko wtedy gdy zadbasz odpowiednio o wszystkie organy i układy tak aby mogły funkcjonować prawidłowo!!!

Dlatego jak tylko coś się zacznie dziać np. wystąpią bóle głowy, zmęczenie lub zauważysz inne nieprawidłowości to bez zastanowienia odłóż program na inny czas!!!

www.sklepzdrowia.org
www.witaminy-mineraly.pl
www.koenzymq10.net

www.annnaszubert.pl

www.grzybica.org
www.luteina.org
www.nopal.pl

Leave a Reply