Enzymy a krążenie

Enzymy w chorobach naczyń: by krew lepiej krążyła…

Tętnice, żyły i naczynia limfatyczne tworzą całość. To przez nie komórki zaopatrywane są w tlen oraz substancje odżywcze, a odpadki przemiany materii i dwutlenek węgla usuwane. Jeśli w naczyniach dochodzi do zakłóceń, odbija się to negatywnie na pracy całego organizmu. Najczęstszymi skutkami takich sytuacji są choroby wieńcowe serca, zawał serca, udar mózgu, zakrzepy, żylaki i otwarte owrzodzenia podudzia.

Enzymy hamują skłonność krwi do krzepnięcia a także rozpuszczają powstałe mikrozakrzepy. Preparaty enzymatyczne stosowane w chorobach żył poprawiają właściwości reologiczne krwi, wspomagają rozpuszczanie się zakrzepów i wpływają na szybsze gojenie się stanów zapalnych. W schorzeniach żylnych kończyn dolnych wskazane jest stosowanie mieszanek enzymatycznych, które uszczelniają naczynia w “słabszych” miejscach. W ciągu kilkunastu dni można odnotować zwiększony przepływ krwi w danych strefach.

Żylaki powstające u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży można również leczyć przy pomocy enzymoterapii, która jest całkowicie bezpieczna dla matki jak i dla dziecka. Enzymy powodują zanik obrzęków, wpływają korzystnie na mikrokrążenie oraz usprawniają przepływ krwi przez naczynia włosowate, dodatkowo likwidując niedobory tlenowe w tkankach.

Nie tylko kobiety w ciąży oraz osoby z chorobami żył czerpią korzyści z enzymoterapii. Ci, którzy prowadzą siedzący tryb życia, spędzają w pracy kilka godzin bez ruchu są bardziej narażeni na zakrzepicę. Dlatego pamiętajmy! – enzymy ograniczają niebezpieczeństwo rozwoju zakrzepicy oraz przyczyniają się do ustąpienia chorób żył.

Wszelkie naturalne suplementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania znajdziesz na:

www.sklepzdrowia.org

www.witaminy-mineraly.pl
www.zdrowe-odzywianie.info.pl
www.annaszubert.pl
www.sklepzdrowia.org

www.grzybica.org
www.luteina.org
www.nopal.pl

Leave a Reply