Węgorzyca

Inaczej strongyloidoza, parazytoza wywoływana jest przez węgorka jelitowego Strongyloides sterocostalis, nicienia, którego cały cykl rozwojowy odbywa się w ludzkim organizmie.
Larwy do organizmu człowieka przedostają się poprzez skórę i błony śluzowe, naczyniami  krwionośnymi wędrują kolejno do płuc, oskrzeli i jamy ustnej. Tu są połykane i docierają do jelita cienkiego gdzie dojrzewają. Samice składają jaja, z których powstają larwy, które jeszcze raz przedostają się do krwi i powtarzają cykl życiowy.
Niepowikłana węgorczyca ma przebieg bezobjawowy lub charakteryzujący się bólami brzucha i objawami skórnymi. W czasie przemieszczania się larw pod skórą można zaobserwować drogę, jaką się poruszają. Widoczne są podłużne, rumieniowe zmiany, które swędzą i powstają z prędkością 10 cm/godzinę.

Powikłania węgorczycy są następujące:

  • biegunka
  • wymioty
  • mdłości
  • zapalenie jelita grubego
  • krwotoki z przewodu pokarmowego
  • spadek wagi
  • wyniszczenia organizmu

Węgorczyca może skończyć się nawet śmiercią u osób z obniżeniem odporności.

Rozpoznania dokonuje się na podstawie obserwacji charakterystycznych dla objawów skórnych – stwierdza się obecność wybroczyn, obecność larw w kale, w ślinie, w przypadku dużego zarażenia w popłuczynach oskrzelowo-pęcherzykowych. Dodatkowo wykonuje się badania immunoenzymatyczne na przeciwciała przeciwko antygenom węgorka.

Jeżeli masz kontakt z czynnikami dzięki którym możesz się zarazić stosuj raz do roku oczyszczanie organizmu ale pamiętaj, żeby oczyszczać się przy użyciu naturalnych suplementów. Kuracja którą znajdziesz poniżej jest idealna do oczyszczania organizmu z pasożytów, drobnoustrojów jak i tak bardzo popularnych w dzisiejszych czasach nagromadzonych toksyn

KURACJA OCZYSZCZAJĄCA DOROŚLI

KURACJA OCZYSZCZAJĄCA DZIECI

www.witaminy-mineraly.pl
www.zdrowe-odzywianie.info.pl
www.annaszubert.pl
www.sklepzdrowia.org

www.grzybica.org
www.luteina.org
www.nopal.pl

Leave a Reply