Toksyczne zapalenie jelit

Toksyczne zapalenie jelit jest reakcją błony śluzowej jelit na wprowadzony do organizmu toksyczny czynnik, np. toksynę bakteryjną laseczki jadu kiełbasianego, wywołującą ciężką chorobę zwaną botulizmem.

Leczenie polega głównie na świadomym zapobieganiu poprzez skrupulatne przestrzeganie i nieprzekraczanie zasad chemicznej intensyfikacji produkcji rolniczo-spożywczej.

Do grupy toksycznych zapaleń jelit można zaliczyć również:

  • Ostry stan zapalny przewodu pokarmowego po zatruciu grzybami, np. muchomorem sromotnikowym
  • Stan chorobowy po spożyciu pokarmu zawierającego duże ilości toksyn gronkowca. Gronkowce bardzo łatwo i szybko mnożą się w pokarmach, jak: potrawy mleczne, lody, konserwy, kremy itp., wydzielając do podłoża bardzo silne toksyny dające zatrucie pokarmowe

W przypadku tych stanów chorobowych leczenie objawowe polega na nawadnianiu organizmu i odpowiedniej diecie, a niekiedy na odżywianiu pozajelitowym czyli za pomocą wlewów kroplowych, pozwalających na uniknięcie potrzeby stosowania leczenia bakteriobójczego.

Pamiętaj, że stosując profilaktykę poprzez suplementację zapobiegasz szkodliwego działaniu czynników środowiskowych…dlatego stosuj suplementację z wykorzystaniem naturalnych suplementów diety:

www.witaminy-mineraly.pl
www.zdrowe-odzywianie.info.pl
www.annaszubert.pl
www.sklepzdrowia.org

www.grzybica.org
www.luteina.org
www.nopal.pl

Leave a Reply

    kosmetyczka poznań winogrady
  • Szukasz dobrej kosmetyczki w Poznaniu Winogrady. Kompetentne usługi przyjemny klimat i przystępne ceny.
  • kobiece-sekrety.pl