Jaką wodę pić ?

Nie bez powodu woda nazywana jest źródłem zdrowia i młodości. To właśnie ona jest głównym składnikiem naszego organizmu, który aż w 60 % składa się z wody.

Jest elementem, którego nie można zamienić na żaden inny, gdyż bez pokarmów człowiek może żyć znacznie dłużej niż bez wody.

Nie dość, że jest nieodłącznym czynnikiem warunkującym prawidłowe funkcjonowanie organizmu, to jeszcze oczyszcza ciało z wszelkich szkodliwych substancji oraz stanowi idealne źródło nawadniania. Woda najskuteczniej potrafi ugasić pragnienie zwłaszcza w ciepłe, letnie dni. Jednak, aby czerpać z niej to, co najlepsze ważne jest, co i jak pijemy.

Jaką wodę pić ?

Wiadomo nie od dziś, że najbardziej zalecana do codziennego picia jest woda mineralna. Podawać ją można już półrocznym dzieciom w celu dopajania. Wszelkie słodzone napoje czy soki nie dość, że zawierają duże ilości cukru i słodzików, przez co wywołują przybieranie na wadze, to w dodatku nie potrafią należycie zaspokoić pragnienia.

Woda natomiast nie posiada kalorii, więc pić ją w zasadzie można bez umiaru. Ważne jest, aby dostarczyć organizmowi minimum dwóch litrów dziennie. Inna sytuacja występuje w momencie, kiedy zasmakowaliśmy się w wodach zdrowotnych czy wysokozmineralizowanych. Ilości wypijanych tych rodzajów wód powinny być ściśle skonsultowane z lekarzem specjalistą.

Jednak, w jaki sposób pić wodę, aby skutecznie nawadniała nasz organizm? Przede wszystkim regularnie i w małych ilościach. Lekarze zgodnym chórem apelują, aby pragnienie gasić małymi łykami. Łapczywe picie wody sprawi, że ona wprost przeleci jak błyskawica przez organizm nie wywołując żadnych pozytywnych reakcji. Istotny okazuje się także moment. Wodę najlepiej spożywać około 10 minut przed posiłkiem, jak i po. Wówczas proces trawienny będzie działać bez zarzutu nie wywołując żadnych zaburzeń.

A co jeśli woda nie jest naszym ulubionym napojem? Spróbujmy dodać do niej chociażby plasterek cytryny lub liść mięty. To znacząco wpłynie na zmianę smaku i tym samym pozwoli zachęcić do siebie wszystkich zwolenników picia pepsi czy napojów gazowanych.

Leave a Reply